YASAL REFERANSLAR VE SORUMLULUKLAR

YASAL REFERANSLAR VE SORUMLULUKLAR

Site Yaşam Rehberi, Kurallar ve İşletme Yönetmeliği‘nde bulunan hususlar 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu, 4857 sayılı İş Kanunu,1774 sayılı Kimlik Bildirim Yasası,1580 sayılı Belediye Kanunu, 2872 sayılı Çevre Kanunu, 5326 Kabahatler Kanunu, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 5188 Özel Güvenlik Kanunu, İcra İflas Kanunu, Site Yönetim Planı ve genel hizmet standart ve prosedürleri incelenerek hazırlanmıştır.
Aşağıda detayları paylaşılan kurallara uyulmadığı taktirde yukarıdaki kanun ve yasalar çerçevesinde gerekli yaptırımlar veya tedbirler uygulanacaktır.
Ayrıca yönetim kurulunun alacağı her türlü kararın bu kanun ve yasalara uygunluğu gözetilecektir.
Site kat malikleri ile kiracılarının hakları ile ödev ve sorumlulukları 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanununda açıklanmıştır.

Site Yönetim Kurulu, Site Denetim Kurulu kapsamlarındaki her türlü karar, Site Yönetim Kurulu tarafından karar defterine yazılacak, alınan bu kararları site yöneticisi /site müdürü sakinlerimize kitapçık halinde tebliğ edecek, gereği ve takibini sağlayacaktır. Sakinlerimiz bu kararlara uymak ve uygulamak sorumluluğuna sahiptir.
Sitede yaşayan sakinlerimiz, kat maliki, kiracı, site sakinlerinin misafir ve ziyaretçileri, site yönetim kurulu ve sakinlerin iş gören olarak görevlendirdiği taşeron veya kendi kadrosundaki işçileri ile taşınma işlemleri ile ilgili olarak görevlendirdiği şahıslar, siteye izin alarak kabul edilen satıcılar, servis şoförleri ve site personelleri bu prosedürleri yerine getirmekten birinci (1.) derecede sorumludur.
Siteye yaya olarak giriş yaparken ve dairelerinizin bulunduğu bloklara yaya olarak giriş ve çıkış yaparken giriş noktaları olan site giriş kapılarından RFID kartlar ile giriş yapılması gerekmektedir. Gerekli bilgi ve tedarik için lütfen site yönetimine başvurunuz. Aile fertleri sayısı kadar kartbulundurulması ve taşınması gerekmektedir. Güvenlik gereği kartlı giriş zorunludur.
Aracınızla siteye giriş yaparken, daha güvenli ve beklemeden giriş yapılabilmesi için uygulanacak OGS (Otomatik Taşıt Tanıma Sistemi) kartları ile giriş yapılması gerekmektedir. Gerekli bilgi ve tedarik için lütfen site yönetimine başvurunuz. Lütfen görevlilere yardımcı olunuz.
Yine sizin güvenliğiniz için, sizlere ulaştırılan “Site Sakin Bildirim Formu”nu eksiksiz doldurarak en geç 1 hafta içinde site yönetim ofisine teslim ederseniz, 1774 nolu kimlik bildirme kanunu gereğini yerine getirmiş ve iletişim engellerinin önüne geçmiş oluruz.

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.