YANGIN TEDBİRLERİ

YANGIN TEDBİRLERİ

1.Yangın’da; duman, yanık kokusu, alev gibi anormal bir durumla karşılaşan kişiler soğukkanlılığını muhafaza etmeli ve paniğe sebebiyet vermeden çevresindeki kişileri ve site müdürünü, güvenliği uyarmalı.
2.Daire içerisindeki bir yangında önce dairenin elektrik sigortaları kapatılmalı, yangın söndürücü tüple yangına müdahale edilmelidir.
3. Anında İtfaiye (110) ile irtibata geçilmelidir.
4.Elektrik yangınlarında su kullanılmamalıdır.
5. Yangın esnasında müdahale eden görevliler dışında bina tahliye edilmelidir. Tahliye için yangın merdivenikullanılmalı bina giriş kapısından çıkılarak bahçede belirtilen toplanma noktasında toplanılmalıdır.
6. Bina panik ve kargaşa yaşanmadan hızlı bir şekilde boşaltılmalıdır.
7. Yangın yerini terk ederken imkan varsa kapı ve pencereleri kapatılmalı,8. Binalarından uzun süreli ayrılacak sakinlerimizin ayrılışını yönetime bildirmesi, ayrılışından önce bağımsız bölüm içerisindeki cam ve pencerelerin kapalı durumda bulunduğundan emin olması ve bu süre zarfında bağımsız bölümün yangına karşı kontrolünün sağlanması önleyici tedbir olarak uygulanmalıdır.,
9. Blok ortak alanlarında ve özellikle balkon ve pencerelerden sigara izmariti atılmamalı, bu izmaritlerin penceresi açık olan başka bir bağımsız bölüme rüzgar etkisi ile girerek yangına sebebiyet verebileceği unutulmamalıdır.

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.