TEMİZLİK HİZMETLERİ UYGULAMA VE STANDARTLARI

TEMİZLİK HİZMETLERİ UYGULAMA VE STANDARTLARI

1. Sitemizin temizlik hizmetleri 5 temizlik personeli ile sağlanmakta olup iş planlaması, vardiya çizelgesi, kontrol denetim ve personel eğitimleri site yöneticisi tarafından yerine getirilmektedir.
2. İki(2) Blok için 1 görevli bulunmakta olup, haftada 1 gün izin kullanmaktalardır. Temizlik personelin çalışma programı ve yapacakları işler site müdürü tarafından belirlenmektedir.Bağımsız bölüm çöpleri temizlik personeli tarafından günde iki kez toplanacaktır.
3. Temizlik hizmetleri her faaliyet için periyotlara bölünmüş olup bu faaliyetlerin ilgili periyotlar içerisinde yerine getirilmesi sağlanmaktadır. Bu sebeple planlı temizlik faaliyetleri dışında talep edilen her faaliyetin yerine getirilmesi yapılan planlamanın uygulanması konusunda aksaklıklara sebebiyet verebilecektir. Bu nedenle lütfen yapılan temizliğin korunmasına maksimum özen gösterilmesini önemle talep ediyoruz.
4. Temizlik personelinin temizlik faaliyetleri esnasında ikaz ve uyarı levha ve işaretlerine özellikle kaygan zemin ikaz levhalarına karşı dikkatli davranılması müessif bir yaralanmayı engelleyecektir. Sakinlerimizin bu konuda hassas davranmaları önleyici tedbirleri artıracaktır.
5. Planlı temizlik faaliyetleri dışında ihtiyaç olarak tespit edilen faaliyetlerin site müdürüne yazılı olarak bildirilmesi ile ilgili konunun yönetim kurulu onayını müteakip planlamaya dahil edilmesi sağlanabilecektir.
6. Bloklarda görev yapan temizlik personeli tarafından uygulanacak temizlik hizmetlerinin planlamaya uygunluğu ve kaliteli yapılıp yapılmadığı site müdürü tarafından denetlenecektir ve aralıklarla Site Yönetim Kurulu üyeleri tarafından da denetlenecektir.

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.