BLOK DIŞ CEPHELERİ

BLOK DIŞ CEPHELERİ

BLOK DIŞ CEPHELERİ

Blok dış cepheleri ; Kurallar ve Standartlar
1. Blok dış cepheleri ve balkon içlerinde Site’deki binaların genel görüntüsüne uymayan ve/veya genel görüntüyü bozabilecek değişiklikler yapılmamalıdır.
2. Bağımsız bölüm sakinleri tarafından pencere veya balkonun aynı renkle bile olsa boyanması mümkün değildir, (bloğun renk bütünlüğünü bozacak şekilde olmamalıdır)
3. Bağımsız bölüm sakinleri, Site Yönetiminden bağımsız bölümlere takılacak klimalarla ilgili olarak yer konusunda onay almalıdır, dış üniteler sadece daire balkonlarına içten dışarı sarkmayacak şekilde takılmalıdır.
4. Bağımsız bölüm sakinleri dışarıdan görünecek ve değişiklik meydana getirecek her türlü işlem öncesi mutlaka yönetimle koordine etmelidir,Balkonlarda çatı katlarında bahçe katlarında yapılması talep edilen değişiklikler site yönetimine bildirilecek gerekli kanun ve yönetmelikler gereği çalışmalar site yönetimi tarafından yürütülecektir.
5. Blok dış cephelerine ve balkonlardan dışarı sarkacak şekilde halı, kilim, örtü vs. malzemeler hiçbir maksatla asılmamalıdır,
6. Bağımsız bölüm balkon ve pencerelerinden hiçbir surette çöp sigara vb.atılmamalı, atılan cismin penceresi açık olan sakinlerimize rahatsızlık vereceği unutulmamalıdır.
7. Bağımsız bölümlerin dış görünümü ve mimarisinde hiçbir değişiklik yapılamayacağı site yönetim planında açık bir şekilde ifade edildiğinden, sakinlerimizin bu konuda uygulama yapmamaları gerekmektedir.8-Balkon ve terasların toz ve güneşten korunması amacıyla kapatılması gerekliliği hasıl olursa site yönetiminin alacağı kararlar neticesi uygulama yapılacaktır.

Balkonlar ; Kurallar ve Standartlar
1. Balkonlara dışarıdan görülecek ve estetiği bozacak şekilde eşya konulmamalı (kova, süpürge, çöp kutusu, bisiklet, makine, çadır, branda, şemsiye, merdiven, reklam afişi vs) ve tehlike arz edebileceği için çiçeklik asılmamalıdır,
2. Balkon, bahçe ve pencerelere salıncak, şemsiye, bez gibi görüntü kirliliği yaratacak eşyalar konulmamalıdır.
3. Balkonlardan sarkacak şekilde ve/veya balkon demirlerine tehlike arz edecek şekilde çamaşır, havalandırma ve kurutma amaçlı halı, kilim asılmamalı ve bunlar koruma amaçlı üzerine sandalye veya daha sert cisimler bırakılmamalı. (Ciddi ölüm riski)
4. Balkon ve pencerelerden kesinlikle halı, kilim, vs. şeyler silkelenmemelidir.
5. Balkonların mümkün olduğunca akan su ile yıkanmaması, balkonların yıkanması durumunda alt bağımsız bölümlere suyun akmaması için dikkat edilmelidir, (izin alınarak yapılmalıdır.)
6. Balkonlarda kullanılacak eşyalarda genel uyuma dikkat edilmeli, abartılı ve göze hoş gelmeyen dekorasyonlardan kaçınılmalıdır,
7. Balkonlarda çevreyi rahatsız edecek göze hoş görünmeyen düzensizliklere izin verilmemeli, balkonlar kullanılmayan eşya deposu haline dönüştürülmemelidir,
8. Balkon ve bağımsız bölüm içlerinde çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapılmamalı, yüksek sesle televizyon ve müzik dinlenmemelidir,
9. Balkonlar çeşitli uygulamalar ile kapatılmamalı, bu konudaki talepler yönetime bildirilmeli ve ancak yönetim kurulunca alınan karar doğrultusunda bu uygulamanın yapılabileceği unutulmamalıdır.

Çöpler

  1. Bağımsız bölümlerin çöpleri sabah10.30 – 12.00 ve akşam 16.00-17.00 saatleri arasındatoplanacaktır.
  2. Bağımsız bölüm sakinleri çöpleri sızdırmayan, sağlam çöp poşetlerinde, ağzı kapalı olarak katların merdiven boşluğunda bulunan çöp kovalarına atmalıdır.
  3. Otopark bölgesine “daha sonra atılır” veya “temizlik personeli alır” ,düşüncesiyle çöp vb. bırakmayınız.
  4. Evden çıkan eski eşya veya atılacak büyük ebatta nesneler Siteden bağımsız bölüm sakinince siteden uzaklaştırılmalıdır.Bu konuda temizlik elemanından yardım istenmemelidir.
  5. Hiçbir şekilde yerlere sigara izmariti ve benzeri kirletici maddeler atılmamalıdır.

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.